Home Forums Forum 1 Praca zdalna

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
    Posts
  • #2542
    anna_sunshine
    Participant

    Wychowuję dziecko, które nie ma jeszcze 4. lat życia. Czy mogę korzystać z pracy zdalnej? Jeżeli tak czy Pracodawca ma możliwość omówienia mi wniosku?

    #2557

    Nowe przepisy Kodeksu pracy w sposób szczególny traktują rodziców wychowujących dziecko do ukończenia przez nie 4. roku życia. Rodzic takiego dziecka może ubiegać się o pracę zdalną, a pracodawca, co do zasady, powinien ten wniosek zaakceptować (art. 6719 § 6 Kodeksu pracy).

    Pracodawca powinien przyjąć wniosek o pracę zdalną pracownika wychowującego dziecko do ukończenia przez nie 4. roku życia. Jedynymi sytuacjami, które usprawiedliwiają ewentualną odmowę zaakceptowania wniosku, są:

    – brak możliwości wykonywania pracy zdalnej ze względu na rodzaj świadczonej przez pracownika pracy,
    – brak możliwości wykonywania pracy zdalnej ze względu na organizację pracy w firmie.

    Pracodawca musi dobrze uargumentować swoją decyzję, aby nie narazić się na zarzut dyskryminacji i wypłatę ewentualnego odszkodowania.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.